ابراهیم حصاری فیلمساز و عکاس نیشابوری حالا ۱۶ سال است که در کیش سکونت دارد. وی عضو انجمن سینمای جوانان و همچنین انجمن عکاسان ایران است. جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش که با استقبال فعالان این حوزه مواجه شد یکی از برنامه هایی که وی طراح و مبتکر آن است. فراخوان این جشنواره که اسفندماه امسال نیز برای سومین بار اجرا می‌گردد منتشر شده است.
این فیلمساز نیشابوری در گفت و گو با خاتون شرق گفت: این جشنواره به یاری مدیریت امور هنری و معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در این جزیره برگزار می‌شود‌. این جشنواره موضوع محور بوده و فیلمسازان و فیلمنامه نویسان می توانند آثار خود با موضوعات سفر، دریا و گردشگری که شامل آداب و رسوم قومیتها و مناطق مختلف ایران را برای رقابت ارسال کنند. وی با اشاره به اینکه هنرمندان می‌توانند تا ۱۵ دی ماه ۹۷ آثار خود را در قالب فیلم و فیلمنامه به جشنواره ارسال کنند اظهار کرد: سایت جشنواره به آدرس mowj.kish.ir در دسترس و جوابگوی سوالات علاقمندان ثبت نام در جشنواره خواهد بود.
وی درباره داوران این جشنواره گفت: با توجه به اینکه جشنواره موج کیش در حوزه فیلم کوتاه طراحی شده؛ یکی از دغدغه های بنده به عنوان دبیر مشارکت حداکثری فعالان فیلم کوتاه در این جشنواره است. وی تصریح کرد: برای تیم انتخاب و داوری و تیم اجرایی به سراغ فیلمسازان فیلم کوتاه خواهم رفت هر چند معتقدم حضور پیشکسوتان سینمای ایران می‌تواند در کنار فیلمسازان فیلم کوتاه به اعتلای جشنواره کمک کند. وی ادامه داد: در حال بررسی برای نهایی شدن هیات‌های انتخاب و داوری جشنواره هستم که به زودی از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد. فعلا برای مذاکره با اسپانسر اقدامی نکرده ایم چون سازمان منطقه آزاد کیش بعنوان برگزار کننده و حامی جشنواره هزینه های برگزاری را تقبل کرده ولی در صورت تمایل بخشهای خصوصی برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد مسلما از این موضوع استقبال خواهیم کرد. 
وی تصریح کرد: در خصوص جوایز همانطور که در فراخوان اعلام شده سعی کرده‌ایم به بخشهای تخصصی و اصلی جوایزی را اختصاص دهیم. در بخش فیلم، فیلمسازان می توانند با مراجعه به وبسایت جشنواره پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری آثار خود را از طریق پست به دبیرخانه ارسال کنند. البته در بخش فیلمنامه تنها از طریق آپلود فایل فیلمنامه در سایت امکان ارسال آثار مهیا شده و نیازی به پست فیلمنامه ها نیست‌.
ابراهیم حصاری خاطر نشان می‌کند: من هنوز خودم را عضوی از انجمن سینمای جوانان می‌دانم. پس از مهاجرت به کیش همیشه دنبال فرصتی برای فعالیت در حوزه مورد علاقه ام یعنی فیلمسازی بودم و همین انگیزه‌ای شد تا طرح جشنواره فیلم کوتاه موج را به سازمان منطقه آزاد کیش ارایه کنم تا شاید امکانی برای فعالیت فیلمسازان دیگر در جزیره فراهم آید. 
وی افزود: پس از ارایه طرح و استقبال و حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی اتفاقات بسیار خوبی رخ داد که برگزاری نشستهای فیلم کوتاه؛ کارگاههای فیلمسازی؛ اکران فیلمهای هنر و تجربه و دیگر رویدادها از این جمله است و تمامی این رخدادها که نتیجه برگزاری جشنواره بود حالا به مرحله تولید فیلمهای کوتاه در جزیره کیش منجر شده که این تنها یکی از اهداف جشنواره بود. در پایان  سپاسگذارم از شما و دست اندرکاران نشریه خاتون شرق که از راه دور بعنوان یک همشهری همیشه آن را رصد کرده‌ام .