ابراهیم حصاری در ابتدای این نشست، ضمن اشاره به تعداد بیش از 1500اثر ثبت شده در سایت جشنواره از حضور چشمگیر آثار تولیدی در بخش چشم انداز فیلمسازان کیش ابراز خرسندی کرد و گفت امیدوارم این اتفاق به اثبات وجود و کارآییِ فعالان بخش هنری در کیش که هدف غایی و یکی از دغدغه همه ما می باشد، بیانجامد.

دبیر جشنواره با اعلام اتمام زمان مهلت ثبت نام بیان کرد: تعداد، بالا و فراتر از حد انتظار آثار رسیده، که در راستای موضوعات جشنواره هستند نشان از استقبال علاقه مندان این حوزه و ظرفیت بالای جزیره کیش در برگزاری فستیوال های اینچنین دارد. حصاری ادامه داد: جهت رسیدن به حداکثر کیفیت در بخش  انتخاب و داوری سایت جشنواره در زمان مقرر بسته شد.

وی شکل اجرای متفاوت جشنواره، و اکران ساحلی بر پرده دریا، همگام با “موج”ها را اتفاقی منحصربه فرد عنوان کرد و افزود این رویداد، اتفاقی ماندگار خواهد شد.

مدیر اجرایی جشنواره با اشاره به پتانسیل و استعداد بالای هنرمندان کیشوند، ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد مرکززدایی و حضور هنرمندان بومی در دبیرخانه ی دائمی جشنواره های هنری باشیم.

 کارگردان “آستیگمات” جشنواره ای را ماندگار دانست که آثار مکتوب آن به دست فیلمسازان برسد.

مجید رضا مصطفوی، انتشار و اشتراک “روزشمار” و “کاتالوگ” جشنواره را با تکیه بر پتانسیل کیش در تولید محتوا، یکی از اصلی ترین برنامه های این رویداد هنری برشمرد و تاکید کرد مهم ترین جشنواره ها، آن هایی هستند که با تغییر مدیریت ها، هیچ تغییری نکرده اند.

همچنین مهرداد سلیمانی، مدیرفنی جشنواره با اشاره به تصمیم بدیع در اکران ساحلی فیلم ها، با تاکید بر ایجاد همدلی و تعامل مناسب بین هنرمندان کیش گفت: “در دورنمای این جشنواره، برگزاری آن در سطح بین المللی دیده می شود”

 رضا اردلان، مدیر پشتیبانی جشنواره نیز ضمن تاکید بر اینکه باید در این رویداد حداکثر استفاده را از شرایط زیستی و طبیعت جزیره داشت گفت: نمایش فیلم ها در پاتوق های ملی و بین المللی، نمایش آثار در دو بازه ی زمانی مناسب و گردشگرپذیر جزیره و اکران فیلم های برگزیده در نشست های پنجشنبه های فیلم کوتاه کیش، سه روش معرفی هرچه گسترده تر این جشنواره خواهد بود.

در پایان این نشست با اهدای احکام جداگانه؛ رضا اردلان، مهرداد سلیمانی و مهرداد ایاز به عنوان مدیر پشتیبانی؛ مدیر فنی و مدیر هماهنگی سومین جشنواره موج  معرفی شدند.

 ایاز با تاکید بر این نکته که آبروی فرهنگی جزیره، آبروی همه فعالین فرهنگی کیش است، گفت: نگذاریم این مهم، دستخوش تغییرات و اعمال سلیقه ها شود.

 عباس دوست قرین، مسعود پاریاب، محمدحسین پورشاه مرادی و سامان آریان پور  فیلمسازانی بودند که در ادامه ی نشست و جهت بررسی مسائل فنی و کیفی جشنواره به گفت وگو نشستند.